Znanja
StoryEditor

Što učiniti kada produktivnost počne narušavati komunikaciju?

19. Studeni 2014.
Piše:
lider.media

U današnjem svijetu rada produktivnost je imperativ.

Sve se vrti oko produktivnosti i sve se svodi na produktivnost – kako posao dovršiti brže, kako trošiti manje vremena na stvari koje nisu prioritetne, kako ukloniti viškove koji nas usporavaju.Komunikacija nije iznimka. Sve je manje sastanaka, mailovi su sve rjeđi i sve kraći, sve u svrhu uštede vremena.

Međutim, William Allen, autor eseja ‘Make Your Mark: The Creative’s Guide to Building a Business With Impact‘, tvrdi da ne bismo smjeli povećavati produktivnost nauštrb komunikacije. Komunikacija je nužna da bi svim članovima tima bili jasni zadaci i ciljevi.

Naravno, to ne znači da trebate biti naporni. Donosimo nekoliko ideja kako postići balans:

Zapamtite – ono što je vama ponavljanje, nekom drugom je potpuno nova informacija

Iako određenu poruku, ideju ili informaciju ponovite nekoliko puta, to ne znači da će svi doživjeti kako se ponavljate. Neki će informaciju čuti samo jednom, nekima će biti drago što su čuli drugi put jer prvi put nisu shvatili, a neki možda uopće neće čuti informaciju. Ako kažete nešto samo jednom na sastanku, svi koji nisu prisustvovali sastanku jednostavno neće raspolagati tim informacijama. Ponovite nekoliko puta kako biste bili sigurni da je informacija došla do svih.

Koristite različite forme komunikacije

Ljudi pamte i uče na različite načine. Zbog toga kombinirajte forme komunikacije. Primjerice, ako ste nešto rekli na sastanku, sljedeći dan to isto ponovite u grupnom mailu. Opcija je i poslati mail s idejama za neki projekt, a onda to spomenuti na sljedećoj pauzi za kavu s kolegama.

Zaposlite osobu kojoj će biti posao osigurati da svi raspolažu svim informacijama

To može biti ili osoba koja već radi u tvrtki ili potpuno nova osoba. Ta bi osoba trebala biti prisutna na svim sastancima i pobrinuti se da svi zaposlenici raspolažu relevantnim informacijama.

20. travanj 2024 16:05