Aktualno Hrvatska Preporučeno

Hrvatska strategija 2030: Donosimo popis 82 odgovornih za turizam i kreativno društvo

turizam

Slijedom nedavne teme u Lideru o kreiranju sveobuhvatne strategije razvoja Hrvatske do 2030. objavit ćemo u nekoliko nastavaka popis članova Tematskih radnih skupina i Radnih skupina koje se odnose izravno na ekonomiju, kako bi javnost imala bolji uvid u rad ovih skupina i tko će stajati iza konačnog prijedloga dokumenta koji bi trebao pripremiti Hrvatsku za budućnost.

U drugom nastavku donosimo članove Tematske radne skupine za turizam i kreativno društvo za izradu Nacionalne razvojne strategije do 2030 (NRS2030) zadužene za stručni doprinos izradi Nacionalne razvojne strategije do 2030. godine u dijelu koji se odnosi na prioritetno područje turizam i kreativno društvo; izradu prijedloga elemenata strateškog okvira za Strategiju u dijelu koji se odnosi na prioritetno područje turizam i kreativno društvo te podršku u definiranju strateških projekata iz prioritetnog područja turizam i kreativno društvo.

Članovi su:

  1. Frano Matušić, Ministarstvo turizma, voditelj; Natalija Havidić, Ministarstvo turizma, zamjenica voditelja
  2. dr. sc. Ivica Poljičak, Ministarstvo kulture, voditelj; Krešimir Račić, Ministarstvo kulture, zamjenik voditelja
  3. Marija Rajaković, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, koordinatorica; Radoslav Barišić, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, zamjenik koordinatorice
  4. Ivana Vidaković, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, tajnica
  5. Stjepan Marković, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, član (kreativno društvo); Ivana Alilović, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, članica (turizam)
  6. Marko Čuljak, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, član; Vedran Kršek, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, zamjenik člana
  7. Robertina Vučković, Ministarstvo poljoprivrede, članica; Andreja Martonja Hitrec, Ministarstvo poljoprivrede, zamjenica članice
  8. Josip Cigić, Ministarstvo državne imovine, član
  9. Melita Zdilar, Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, članica; Žana Počuča, Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, zamjenica članice
  10. dr. sc. Mate Car, Ministarstvo zdravstva, član; Domagoj Trupeljak, Ministarstvo zdravstva, zamjenik člana
  11. Andreja Uroić Landekić, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, članica; Vesna Hrvoj-Šic, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, zamjenica članice
  12. Marija Šiša Hrlić, Državni zavod za intelektualno vlasništvo, članica; Danijela Kuštović Kokot, Državni zavod za intelektualno vlasništvo, zamjenica članice; Jelena Sekulić, Državni zavod za intelektualno vlasništvo, zamjenica članice
  13. Jozo Ivanović, Hrvatski državni arhiv, član
  14. Maja Kocijan, Muzejski dokumentacijski centar, član;
  15. Jadranka Hrga, Hrvatski audiovizualni centar, članica; Josipa Dasović, Hrvatski audiovizualni centar, zamjenica članice
  16. Želimir Kramarić, Hrvatska gospodarska komora, član; Lana Petrović, Hrvatska gospodarska komora, zamjenica člana
  17. Branko Greblički, Hrvatska obrtnička komora, član; Krešimir Tomić, Hrvatska obrtnička komora, zamjenik člana
  18. Rajka Bunjevac, Hrvatska komora arhitekata, članica; Robert Loher, Hrvatska komora arhitekata, zamjenik članice
  19. Željana Šikić, Hrvatska zajednica županija, članica; Josip Mikolčić, Hrvatska zajednica županija, zamjenik članice
  20. Ivan Šarar, Grad Rijeka Odjel za kulturu, član
  21. Akademik Branko Kincl, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, član; akademik Nikola Bašić, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, član
  22. Dubravka Vrgoč, Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu, članica; Kristijana Ferderbar Bućan, Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu, zamjenica članice
  23. izv. prof. dr. sc. Ivana Pavlić, Rektorski zbor, članica; doc. dr. sc. Ana Portolan, Rektorski zbor, zamjenica članice
  24. dr. sc. Mia Roth Čerina, Sveučilište u Zagrebu Arhitektonski fakultet, članica; dr. sc. Krunoslav Šmit, Sveučilište u Zagrebu Arhitektonski fakultet, zamjenik članice
  25. prof. dr. sc. Nevenka Čavlek, Sveučilište u Zagrebu Ekonomski fakultet, članica; doc. dr. sc. Vanja Krajinović, Sveučilište u Zagrebu Ekonomski fakultet, zamjenica članice
  26. izv. prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević, Sveučilište u Zadru Odjel za etnologiju i antropologiju, članica; izv. prof. dr. sc. Senka Božić-Vrbančić, Sveučilište u Zadru Odjel za etnologiju i antropologiju, zamjenica članice
  27. prof. dr. sc. dr. h. c. Ante Uglešić, Sveučilište u Zadru Odjel za arheologiju, član; izv. prof. dr. sc. Dario Vujević, Sveučilište u Zadru Odjel za arheologiju, zamjenik člana
  28. izv. prof. dr. sc. Božena Krce Miočić, Sveučilište u Zadru Odjel za turizam komunikacijske znanosti, članica; dr. sc. Tomislav Klarin, Sveučilište u Zadru Odjel za turizam i komunikacijske znanosti, zamjenik članice
  29. prof. dr. sc. Dora Smolčić Jurdana, Sveučilište u Rijeci Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji, članica; doc. dr. sc. Elena Rudan, Sveučilište u Rijeci Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji, zamjenica članice
  30. dr. sc. Jaka Primorac, Institut za razvoj i međunarodne odnose, članica; mr. sc. Ana Žuvela, Institut za razvoj i međunarodne odnose, zamjenica članice
  31. dr. sc. Renata Tomljenović, Institut za turizam, članica; dr. sc. Sanda Čorak, Institut za turizam, zamjenica članice
  32. Saša Popovac, Hrvatska turistička zajednica, član; Igor Borojević, Hrvatska turistička zajednica, zamjenik člana
  33. Ivana Nikolić Popović, Hrvatski klaster konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija, članica; Dragana Lucija Ratković Aydemir, Hrvatski klaster konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija, zamjenica članice
  34. Vedran Vukašinović, Nezavisni hrvatski sindikati, član
  35. Mladen Bartulović, Udruga općina u Republici Hrvatskoj, član; Josip Ćaleta, Udruga općina u Republici Hrvatskoj, zamjenik člana
  36. Natali Komen Bujas, Hrvatska udruga poslodavaca, članica; Jasminka Martinović, Hrvatska udruga poslodavaca, zamjenica članice
  37. dr. sc. Iva Bahunek, Udruga poslodavaca u hotelijerstvu Hrvatske, članica
  38. Tomislav Fain, Udruga hrvatskih putničkih agencija, član; Ivana Maltar, Udruga hrvatskih putničkih agencija, zamjenica člana
  39. Šime Klarić, Nacionalna udruga obiteljskih i malih hotela, član; Dane Slamić, Nacionalna udruga obiteljskih i malih hotela, zamjenik člana
  40. Josip Zanki, Hrvatsko društvo likovnih umjetnika, član; Ivana Andabaka, Hrvatsko društvo likovnih umjetnika, zamjenica člana
  41. Maša Milovac, Hrvatsko dizajnersko društvo, članica
  42. Adriano Palman, Kamping udruženje Hrvatske, član; Denis Babić, Kamping udruženje Hrvatske, zamjenik člana
  43. dr. sc. Dea Vidović, Zaklada „Kultura nova”, članica; Danijela Šavrljuga Todorović, Zaklada „Kultura nova”, zamjenica članice
  44. Simona Goldstein, „Knjižni blok — Inicijativa za knjigu”, članica; Nenad Bartolčić, „Knjižni blok — Inicijativa za knjigu”, zamjenik članice
  45. Antun Tomislav Šaban, Hrvatsko društvo skladatelja, član

Komentari