27. ožujak 2019.

Strategija 2030: Ovi ljudi su zaduženi za stvaranje digitalnog društva u Hrvatskoj

Slijedom nedavne teme u Lideru o kreiranju sveobuhvatne strategije razvoja Hrvatske do 2030. objavit ćemo u nekoliko nastavaka popis članova Tematskih radnih skupina i Radnih skupina koje se odnose izravno na ekonomiju, kako bi javnost imala bolji uvid u rad ovih skupina i tko će stajati iza konačnog prijedloga dokumenta koji bi trebao pripremiti Hrvatsku za budućnost.

U četvrtom nastavku donosimo članove Tematske radne skupine za digitalno društvo za izradu Nacionalne razvojne strategije do 2030 (NRS 2030) zadužene za stručni doprinos izradi Nacionalne razvojne strategije do 2030. godine u dijelu koji se odnosi na prioritetno područje digitalno društvo, izradu prijedloga elemenata strateškog okvira za Strategiju u dijelu koji se odnosi na prioritetno područje digitalno društvo, pripremu dodatnih materijala za Strategiju u dijelu koji se odnosi na prioritetno područje digitalno društvo i podršku u definiranju strateških projekata iz prioritetnog područja digitalno društvo.

Članovi su:

  1. Bernard Grgić, Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva, voditelj; Božo Zeba, Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva, zamjenik voditelja
  2. mr. Sc. Ivana Soić, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, voditeljica; Maja Radišić Žuvanić, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, zamjenica voditeljice
  3. mr. sc. Jure Šarić, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, voditelj; Ivančica Urh, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, zamjenica voditelja
  4. Katica Prpić, Ministarstvo uprave, voditeljica; Dražen Božić, Ministarstvo uprave, zamjenik voditeljice
  5. dr. sc. Ivana Nagy, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, koordinatorica; Dubravko Muzur, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, zamjenik koordinatorice
  6. Tomislav Rajić, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, tajnik
  7. mr. sc. Anita Karačić Kurevija, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, članica; Marko Čuljak, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, zamjenik članice
  8. Jan Sulik, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, član; Matija Maček, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, član; Josip Rimac, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, zamjenik člana
  9. Violeta Bižalj, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, članica
  10. Luka Novosel, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava, član; Marija Cvjetković, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava, zamjenica člana
  11. Natalija Havidić, Ministarstvo turizma, članica; Zlatko Čović, Ministarstvo turizma, zamjenik članice
  12. Robert Šveb, Ministarstvo kulture, član; Vjera Matković, Ministarstvo kulture, zamjenica člana
  13. Danijel Meštrić, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja, član; Vladimir Galić, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja, zamjenik član
  14. Marin Fak, Ministarstvo poljoprivrede, član; Andrea Laklija, Ministarstvo poljoprivrede, zamjenica člana
  15. Maša Popović, Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, članica
  16. doc. dr. sc. Robert Kopal, Ministarstvo unutarnjih poslova, član
  17. Vesna Anđelić, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, članica; Gordana Zvjerković, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, zamjenica članice
  18. Andrea Kajtaz, Financijska agencija, članica; Jagoda Salopek, Financijska agencija, zamjenica članice
  19. Saša Bilić, Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama, član; Željko Šustra, Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama, zamjenik člana
  20. Jure Sertić, Agencija za komercijalnu djelatnost, član; Leo Lokas, Agencija za komercijalnu djelatnost, zamjenik člana
  21. Ana Čulo, Agencija za investicije i konkurentnost, članica; Domagoj Dodig, Agencija za investicije i konkurentnost, zamjenik članice
  22. Ivana Madžar, Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti, članica; Velimir Švedek, Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti, zamjenik članice
  23. akademik Stanko Popović, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, član
  24. dr. sc. Zoran Bekić, Rektorski zbor, član; Ivan Marić, Rektorski zbor, zamjenik člana
  25. Goran Kezunović, Hrvatska akademska i istraživačka mreža, član; Andrijana Prskalo Maček, Hrvatska akademska i istraživačka mreža, zamjenica člana
  26. izv. prof. dr. sc. Jan Šnajder, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva, član; izv. prof. dr. sc. Vedran Podobnik, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva, zamjenik člana
  27. doc. dr. sc. Katarina Tomičić Pupek, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije informatike, članica; izv. prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, Fakultet organizacije i informatike, zamjenica članice
  28. prof. dr. sc. Nedeljko Štefanić, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet strojarstva brodogradnje, član
  29. Mario Petrović, Hrvatska gospodarska komora, član; Marko Rajković, Hrvatska gospodarska komora, zamjenik člana
  30. Amera Zulić Vrabec, Hrvatska udruga poslodavaca, članica; Jasminka Martinović, Hrvatska udruga poslodavaca, zamjenica članice
  31. Zvonimir Penić, Hrvatska zajednica županija, član; Robert Kelemen, Hrvatska zajednica županija, zamjenik člana
  32. Tomislav Okroša, Udruga općina u Republici Hrvatskoj, član; Bruno Perković, Udruga općina u Republici Hrvatskoj, zamjenik člana
  33. Marija Hanževački, Nezavisni hrvatski sindikati, članica
  34. Robert Brozd, Matica hrvatskih sindikata, član; Antonio Čoga, Matica hrvatskih sindikata, zamjenik člana