20. ožujak 2019.

Hrvatska strategija 2030: Evo tko je zadužen za konkurentnost, industriju i poduzetništvo

Slijedom nedavne teme u Lideru o kreiranju sveobuhvatne strategije razvoja Hrvatske do 2030. objavit ćemo u nekoliko nastavaka popis članova Tematskih radnih skupina i Radnih skupina koje se odnose izravno na ekonomiju, kako bi javnost imala bolji uvid u rad ovih skupina i tko će stajati iza konačnog prijedloga dokumenta koji bi trebao pripremiti Hrvatsku za budućnost.

U trećem nastavku donosimo članove Radne skupine za konkurentnost i industrijski razvoj te razvoj poduzetništva i obrta za izradu Nacionalne razvojne strategije do 2030. godine zadužene za stručni doprinos izradi Nacionalne razvojne strategije do 2030. godine, izradu prijedloga elemenata strateškog okvira, pripremu dodatnih materijala te podršku u definiranju strateških projekata u dijelu koji se odnosi na horizontalnu politiku konkurentnost i industrijski razvoj te razvoj poduzetništva i obrta.

Članovi su:

  1. Zvonimir Novak, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, voditelj; Sani Ljubunčić, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, zamjenik voditelja
  2. Ana Mandac, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, voditeljica, Danijela Žagar, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, zamjenica voditeljice
  3. mr. sc. Marija Rajaković, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, koordinatorica; dr. sc. Radoslav Barišić, Ministarstvo regionalnoga razvoja fondova Europske unije, zamjenik koordinatorice
  4. Stjepan Marković, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, tajnik
  5. Goran Basarac, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, član; Anita Karačić Kurevija, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, zamjenica člana; Vesna Balta, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, zamjenica člana
  6. Zvonimir Savić, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, član
  7. Gabrijela Herceg Sarajlić, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, članica; Ana Varjačić, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, zamjenica članice
  8. Miran Vučina, Ministarstvo državne imovine, član
  9. Dane Pavičić, Ministarstvo turizma, član; Jasminka Ana Modrić, Ministarstvo turizma, zamjenica člana
  10. Vjera Matković, Ministarstvo kulture, članica; Nevena Tudor Perković, Ministarstvo kulture, zamjenica članice
  11. mr. sc. Juraj Orenda, Ministarstvo poljoprivrede, član; mr. Domagoj Križaj, Ministarstvo poljoprivrede, zamjenik člana
  12. Ana Čulo, Agencija za investicije i konkurentnost, članica; Katarina Markt, Agencija za investicije i konkurentnost, zamjenica članice
  13. mr. sc. Tanja Milović, Državni zavod za intelektualno vlasništvo, članica; Jasminka Adamović, Državni zavod za intelektualno vlasništvo, zamjenica članice
  14. Anela Memišević Štetić , Hrvatska banka za obnovu i razvitak, članica; Hrvoje Galičić, Hrvatska banka za obnovu i razvitak, zamjenik članice
  15. Monika Šućur, Hrvatska agencija za malo gospodarstvo i investicije, članica; Ivana Crnić Duplančić, Hrvatska agencija za malo gospodarstvo i investicije, zamjenica članice
  16. Branka Viduka, Financijska agencija - FINA, članica; Danijela Burić Novak, Financijska agencija - FINA, zamjenica članice
  17. prof. dr. se. Marinko Škare, Rektorski zbor, član; doe. dr. sc. Dean Sinković, Rektorski zbor, zamjenik člana
  18. prof. dr. sc. Marina Dabić, Sveučilište u Zagrebu, Ekonomski fakultet, članica; doc. dr. sc.; prof.dr.sc. Ljubo Jurčić, Sveučilište u Zagrebu, Ekonomski fakultet, član; Davor Vlajčić, Sveučilište u Zagrebu, Ekonomski fakultet, zamjenik članice
  19. doc. dr. sc. Nataša Drvenkar, Sveučilište u Osijeku, Ekonomski fakultet, članica; izv. prof. dr. sc. Sunčica Oberman Peterka, Sveučilište u Osijeku, Ekonomski fakultet, zamjenica članice
  20. izv. prof. dr. sc. Nebojša Stojčić, Sveučilište u Dubrovniku — Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju, član; doc. dr. sc. Perica Vojinić, Sveučilište u Dubrovniku - Odjel za ekonomiju i poslovnu ekonomiju, zamjenik člana
  21. doc. dr. sc. Berislav Bolfek, Sveučilište u Zadru — Odjel za ekonomiju, član; doe. dr. sc. Anita Peša, Sveučilište u Zadru - Odjel za ekonomiju, zamjenica člana
  22. prof. dr. sc. Mladen Vedriš, Pravni fakultet, Sveučilište u Zagrebu, član
  23. doc. dr, sc. Đuro Horvat, EFFECTUS studij financije i pravo, član
  24. prof. dr. sc. Vedran Bilas, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu, član; izv. prof. dr. sc. Hrvoje Džapo, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu, zamjenik člana
  25. dr. sc. Jakša Puljiz, Institut za razvoj i međunarodne odnose, član; dr. sc. Sanja Maleković, Institut za razvoj i međunarodne odnose, zamjenica člana
  26. mr. Anđelko Vojvoda, Hrvatska obrtnička komora, član; Sanja Martinovsky, Hrvatska obrtnička komora, zamjenica člana
  27. Ljiljana Habunek, Hrvatski izvoznici, članica; Andrija Lalić, Hrvatski izvoznici, zamjenik članice
  28. Zoja Crnečki, Hrvatski klaster konkurentnosti automobilskog sektora, članica; Branko Mihalić, Hrvatski klaster konkurentnosti automobilskog sektora, zamjenik članice
  29. Marijan Kavran, Hrvatski klaster konkurentnosti drvno-prerađivačkog sektora, član; Ivana Mezak, Hrvatski klaster konkurentnosti drvno-prerađivačkog sektora, zamjenica člana
  30. Zvonimir Novak, Hrvatski klaster konkurentnosti prehrambeno-prerađivačkog sektora, član; Jurislav Babić, Hrvatski klaster konkurentnosti prehrambeno-prerađivačkog sektora, zamjenik člana
  31. Maja Paškvalin, Hrvatski klaster konkurentnosti industrije kemije, plastike i gume, članica; Silvija Bosnar, Hrvatski klaster konkurentnosti industrije kemije, plastike gume, zamjenica članice
  32. Josip Pelin, Hrvatski klaster konkurentnosti industrije tekstila, kože i obuće, član; Stjepan Pezo, Hrvatski klaster konkurentnosti industrije tekstila, kože i obuće, zamjenik člana
  33. Krešimir Spiegl, Hrvatski klaster konkurentnosti sektora elektro-energetskih proizvodnih strojeva i tehnologija, član; Mario Vražić, Hrvatski klaster konkurentnosti sektora elektro-energetskih i proizvodnih strojeva i tehnologija, zamjenik člana
  34. Ivana Nikolić Popović, Hrvatski klaster konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija, članica; Aleksandar Battista Ilić, Hrvatski klaster konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija, zamjenik članice
  35. Damir Percel, Hrvatski klaster konkurentnosti građevinske industrije, član; Danica Jelenić, Hrvatski klaster konkurentnosti građevinske industrije, zamjenica člana
  36. Zdravko Pavelić Hrvatski klaster konkurentnosti obrambene industrije, član; Gordan Pešić, Hrvatski klaster konkurentnosti obrambene industrije, zamjenik člana
  37. Vedran Slapničar, Hrvatski klaster konkurentnosti pomorske industrije, član; Tomislav Uroda, Hrvatski klaster konkurentnosti pomorske industrije, zamjenik člana
  38. prof. dr. sc. Slobodan Vukičević, Hrvatski klaster konkurentnosti zdravstvene industrije, član; Stanislav Biondić, Hrvatski klaster konkurentnosti zdravstvene industrije, zamjenik člana
  39. dr. sc. Miran Čoklo, Hrvatski klaster konkurentnosti personalizirane medicine, član; Ivan Dolanc, Hrvatski klaster konkurentnosti personalizirane medicine, zamjenik člana
  40. Ivan Lupić, Hrvatski klaster konkurentnosti ICT industrije, član; Drago Cmuk, Hrvatski klaster konkurentnosti ICT industrije, zamjenik člana
  41. Ivica Mudrinić, Nacionalno vijeće za konkurentnost, član
  42. Marko Ćosić, Hrvatska elektroprivreda, član
  43. Petar Thuer, Zagrebačke pekarne Klara d.d., član; Franjo Plodinec, Zagrebačke pekarne Klara d.d., zamjenik člana
  44. Ivan Bračić, Udruga inovatora Hrvatske, član; Katarina Marković, Udruga inovatora Hrvatske, zamjenica člana
  45. Sabina Škrtić, Hrvatska udruga poslodavaca, članica; Marija Šutina, Hrvatska udruga poslodavaca, zamjenica članice
  46. Tajana Kesić Šapić, Hrvatska gospodarska komora, članica; Gordana Ribarić, Hrvatska gospodarska komora, zamjenica članica
  47. Stjepan Bošnjaković, Hrvatska zajednica županija, član; Martina Furdek Hajdin, Hrvatska zajednica županija, zamjenica člana
  48. Dijana Šobota, Savez samostalnih sindikata Hrvatske, članica; Ana Milićević Pezelj, Savez samostalnih sindikata Hrvatske, zamjenica članice
  49. Tomislav Rajković, Matica hrvatskih sindikata, član; Matija Kroflin, Matica hrvatskih sindikata, zamjenik člana.
  50. Marina Škunca, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije, članica
  51. akademik Ignac Lovrek, HAZU, , član; akademkinja Vlasta Piližota, HAZU, zamjenica člana